ДІМ МОЛИТВИ!!!

О. Володомир Кушнір

Часто можна почути від людей, які заявляють, що я б ходив в храм, але я не знаю як поводитися, як обернутися, до кого звернутися. Все не знайоме.

Слід памятати, що Православний Храм - це дім молитви, і не потрібно бентежетися, бо ви прийшли в гості до Отця Небесного який радіє , коли ми приходемо в Божий храм.

Якщо вам що-небудь незрозуміло, то ви завжди можете запитати старшого брата або настоятеля після Літургії –. Зверніться до церковної крамнички – це місце де продають свічки, приймають записки з поминанням, бажано не під час богослужіння. Якщо, ви бажаєте подати огодошення, щоб священик оголосив після Лутургії, передайте через старшого брата.

Але навіть якщо ви не отримали відповіді на своє питання, не поспішайте йти. Господь знає про ваші потреби, «…усе, що не попросите в молитві з вірою, отримаєте» (Мф. 21, 22)

На жаль, буває і так, що з Вами не обійшлися непривітно. Моя порада, будьте смиренні, це набагато приємніше Богу, чим усі свічки, які ви збираєтеся поставити.

Нехай ваше християнство почнеться з головного – вміння прощати і не гніватися, адже «усі, як говориться у Св. Пісьмі згрішили і позбавлені слави Божої» (Рим. 3, 24), а це означає, що усі ми (люди) хворі на гріх, у тому числі і служителі в Церкві.

Часто запитують – кому молитися, перед якою саме іконою поставити свічку? Де моляться за померших а де за здоров`я? Будь-яка молитва звернена передусім до Бога. До Божої Матері і святих угодників ми прибігаємо як до заступників, Дуже важливо усвідомлювати, що не існує надійної «відмички» до небесних благ – «людина дивиться на обличчя, а Господь дивиться на серце» (1 Цар. 16, 7)

Проте, можна порадити звертатися до свого святого (тобто до того, ім'я якого ви носите), до ангела- охоронця, до святих, пам'ять яких святкується цього дня, якщо така ікона знаходиться в церкві. Якщо не має такої ікони, підійдіть до тої ікони які є в церкві, найбільш поширина ікона, яка є в кожному храмі, Святого Угодника Миколая.

До наших гостей, ми маємо бути вічливі та привітні, щоб вони відчули нашу гостинність, щоб потім знов забажали відівідати наш Храм. Запропонуйте їм зійти на каву до церковної залі, та познайомте зі своїми приятелями. Візміть номер їхнього телефону і зателфонуйте через декілька днів і запросіть знову до храму або на церковне мироприємство, кутя, спільне свячене. Памятаймо- увага до наших гостей, створює відчуття що ми дбаємо, ми раді нашим гостям - і це створює почуття церковної родини. Ви можете звертатися до мене, українською, російською і англійською мовами.